GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Czternasty Dzień Milczenia w Toruniu

Już po raz czternasty chcemy w Toruniu wyrazić swój sprzeciw wobec milczenia wokół problemu homofobii. 14 kwietnia 2019 roku o godz. 13:00 na toruńskim Starym Rynku przed Dworem Artusa organizujemy szczególny happening - Dzień Milczenia. W trakcie akcji symbolicznie zakleimy sobie usta, aby zwrócić uwagę na marginalizowanie problemu mowy nienawiści i przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób chcących się przyłączyć - wystarczy przyjść i wziąć udział. Happening potrwa od 13:00 do 15:00; można pojawić się w każdym momencie i nie trzeba zostawać do końca. Osobom chętnym wziąć udział sugerujemy czarny albo ciemny strój; zapewniamy ulotki do rozdawania, każdą ilość izolacyjnej taśmy klejącej oraz plansze do trzymania, w tym puste plansze, na których można napisać swoje antyhomofobiczne przesłanie na Dzień Milczenia (będziemy mieć dla Was flamastry).

 

Chcemy też nagłośnić naszą inicjatywę w internecie. Nawet jeśli nie możecie być z nami w Toruniu 14 kwietnia, zachęcamy do udziału w akcji na Facebooku i/albo Instagramie. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z zaklejonymi ustami i dodać hashtag: #DzieńMilczenia