GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Sprawa posła Sanockiego trafi do komisji etyki

SPR wysłało dziś do komisji etyki poselskiej wniosek o zajęcie się sprawą posła Janusza Sanockiego.

Poseł, który jest członkiem komisji sprawiedliwości i praw człowieka, do praw człowieka ma specyficzny stosunek - jak pokazał niecały tydzień temu tuż przed rozpoczęciem posiedzenia ww. komisji. Dzięki kamerom telewizji TVN można było zobaczyć, jak J.Sanocki w najlepsze opowiadał innemu posłowi "żarty" o gejach.

J. Sanocki (ur. 1954) został wybrany z Opola, z listy Kukiz'15. Obecnie jest niezrzeszony. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą, ale na stronie sejmu podano, że z zawodu jest ... dziennikarzem. Należy do dwóch komisji:

  • ustawodawczej,
  • sprawiedliwości i praw człowieka.

Tuż przed posiedzeniem drugiej z ww. komisji 14 marca br. J. Sanocki, czekający na rozpoczęcie obrad, "błysnął" dowcipem opowiadając innemu posłowi "żarty" o gejach. Całe zdarzenie nagrały - pracujące już w tamtym momencie - kamery TVN. Dzięki temu wiemy, co J. Sanocki uznał za warte opowiedzenia [uwaga: kupa, niekoniecznie śmiechu]:

  • Wiesz, jak gej rzuca granat? A masz, ty wstrętny wrogu
  • A wiesz, jak Jasiu się pyta w szkole: proszę pani, a jak się rozmnażają geje, przez podział czy przez pączkowanie? A pani mówi: Jasiu, ani tak, ani tak – przez indoktrynację

O przyjrzenie się tym dwóm wypowiedziom - w kontekście zasady dbałości o dobre imię sejmu, zgodnie z którą poseł "powinien szanować godność innych osób" - SPR poprosiło dziś komisję styki poselskiej.