GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

QueerFest: pokaz "Artykułu Osiemnastego" i spotkanie z ekipą filmu

W niedzielne popołudnie zapraszamy na pokaz "Artykułu Osiemnastego" oraz spotkanie z ekipą, która zrealizowała film. Pokaz i spotkanie odbędą się w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" (ul. Wały Gen. Sikorskiego 13); początek: 16:00.

 

"Artykuł Osiemnasty" to film dokumentalny o braku równości małżeńskiej w Polsce, który powstawał od 2015 roku. Ta niezależna produkcja składa się rozmów z osobami zajmującymi się mediami, politologią, prawem, socjologią i innymi dziedzinami, a także z działaczkami i działaczami na rzecz osób LGBTQ oraz parami jednopłciowymi, które chcą sformalizować swoje związki i wychowują dzieci. Na ekranie pojawiają się m.in. Jacek Dehnel, dr Alicja Długołęcka, dr Agnieszka Graff, prof. Jacek Kochanowski, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, prof. Ewa Łętowska, Eliza Michalik, dr hab. Joanna Mizielińska, Piotr Pacewicz, prof. Monika Płatek oraz Tomasz Raczek.

 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z osobami, które nad nim pracowały – Ingą Pawłowską, Małgorzatą Rawińską, Hubertem Sobeckim, Bartoszem Staszewskim, Ewą Tomaszewicz oraz Sławomirem Wodzyńskim.

 

Wstęp wolny!

 

Wydarzenie jest częścią QueerFestu - festiwalu towarzyszącemu Marszowi Równości.