GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

QueerFest: panel literacki "Tęczowe pióro"

Czym jest literatura LGBTQ? Kto ją tworzy? Kto ją czyta? Jak ją badać? Na te i na inne pytania postaramy znaleźć odpowiedzi na panelu literackim "Tęczowe pióro", który odbędzie się o godz. 18:00 11 października w Domu Muz (ul. Podmurna 1/3).

 

W panelu: dr Aneta Jadowska, dr Błażej Warkocki, Natalia Osińska oraz Mikołaj Milcke.

 

dr Aneta Jadowska – pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki i bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra "Witkaca" Duszyńskiego i Nikity. Pracoholiczka, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści i tom opowiadań napisanych w 7 lat i wydanych w pięć, 3 serie powieściowe, 2 wydawców – Fabryka Słów i SQN.

 

dr Błażej Warkocki – adunkt w Zakładzie Antropologii Literatury UAM. Interesuje się refleksją spod znaku gender i queer, psychoanalizą nie-Lacanowską a także współczesną literaturą polską i krytyką literacką. Szczególnie zajmuje go myśl teoretyczna Eve Kosofsky Sedgwick, a ostatnio także przyjaźń w literaturze polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Autor książki Homo niewiadomo. Polska proza wobec odmienności (2008).

 

Natalia Osińska - absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Osiem lat przy taśmie w korporacji. Jedno oko w książkach, drugie w internecie. 

 

Mikołaj Milcke - z jest zawodu jest dziennikarzem. Zadebiutował w 2011 roku powieścią Gej w wielkim mieście. Książka z miejsca zdobyła liczne grono czytelników. Dziś w środowisku gejowskim ma status kultowej. Stała się tak popularna, że dwa lata po premierze wyszła druga część Geja... Książka Chyba strzelę focha! spotkała się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Rok 2015 to jego trzecia książka: Różowe Kartoteki.

 

Wstęp wolny!

 

Wydarzenie jest częścią QueerFestu - festiwalu towarzyszącemu Marszowi Równości.