GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Zapowiedź pierwszego Marszu Równości w Toruniu

Grafikę przygotowała Zuzanna Larysz
Grafikę przygotowała Zuzanna Larysz

14 października po raz pierwszy ulicami Torunia przejdzie Marsz Równości.

 

Nadeszła pora, aby także w ten sposób pokazać tęczową stronę Torunia.

W tygodniu poprzedzającym marsz odbędą się spotkania i panele dyskusyjne poświęcone szeroko rozumianej tematyce LGBTQIA+. 

Stawiamy przy tym na różnorodność, równość i widoczność.

Zależy nam na pokazaniu zróżnicowania społeczności LGBTQIA+, jej barw, odcieni, niejednoznaczności i wewnętrznych kontrastów. Osoby nieheteronormatywne to nie tylko "homo", nie tylko geje i lesbijki – to wszystkie kolory tęczy, to bogactwo różnorodności.

Choć osoby LGBTQIA+ podlegają temu samemu prawu, co inni ludzie, to odmawia się im wielu należnych praw; muszą też walczyć o równe traktowanie. Obalimy mity dotyczące żądań "przywilejów" i "wygodnego życia" oraz pokażemy codzienność osób LGBTQIA+ w państwie, które traktuje je jak "gorszy sort".

Głównym narzędziem będzie dla nas widoczność. Osoby LGBTQIA+ są częścią naszego miasta i jest ich wiele, choć zwykle są ukryte, niewidoczne i niedostrzegane. Czas z tym skończyć. Chcemy ugryźć Toruń i odsłonić jego tęczowe wnętrze!

 

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą nas wesprzeć – obecnością na marszu i towarzyszących mu wydarzeniach albo udziałem w przygotowaniu i przeprowadzeniu marszu i innych wydarzeń. Spotkajmy się!

 

Szczegółowy program wydarzeń, obejmujący m.in. after party po marszu, podamy w późniejszym terminie.

 

Organizacja marszu i wydarzeń towarzyszących: Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności i Osoby Sojusznicze.

 

 

Hasztag: #MarszRownosciTorun

 

Piszcie do nas: marsz.rownosci.torun@gmail.com