Włącz się!

Nie siedź na kanapie, nie czekaj aż inni ludzie zrobią coś za Ciebie.
To zaangażowanie Twoje i dziesiątek ludzi takich jak Ty, może coś zmienić na lepsze. Jeśli masz już dość homofobii. Jeśli chcesz poznać ludzi podobnie myślących. Jeśli po prostu nudzisz się w domu. Dołącz do nas! Napisz do Justyny

Należymy do:

11 Dzień Milczenia w Toruniu - 23 kwietnia

Po raz jedenasty w Toruniu odbędzie się Dzień Milczenia - milczący protest przeciwko homofobii oraz przeciwko milczeniu, którym społeczeństwo na nią przyzwala. Spotykamy się na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Mikołaja Kopernika przed 13:00 w sobotę 23 kwietnia. Wydarzenie potrwa dwie godziny i odbędzie się na odcinku ul. Szerokiej od Rynku Staromiejskiego do ul. Łaziennej - będziemy chodzić, rozdawać ulotki, udzielać informacji nt. Dnia Milczenia, jego znaczenia oraz problemu, jakim dla osób LGBTQ jest homofobia.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w Dniu Milczenia - można przyjść na chwilę, można przyjść na godzinę, można przyjść na cały czas od 13:00 do 15:00. Osoby zainteresowane prosimy o ubranie się na czarno - tegoroczny Dzień Milczenia odbędzie się bowiem w podobnej formule, jak w 2015 roku.

 

Pierwszy Dzień Milczenia odbył się w Toruniu w 2006 roku, zorganizowała go nieformalna grupa KPH Toruń, z której wywodzi się SPR. W Toruniu Dzień Milczenia odbywa się zawsze wiosną i zawsze ma charakter wydarzenia outdoorowego.

 

Inspiracją dla toruńskiego Dnia Milczenia jest Day of Silence organizowany w USA (głównie w szkołach) przez Gay, Lesbian & Straight Education Network (GLSEN).