GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Ministerstwo Środowiska na tropie "promocji ideologii gender" i "aktywistów homoseksualnych"

Konferencja prasowa 22.01.2016 - przedstawienie "Bilansu otwarcia" (fot. Ministerstwo Środowiska)
Konferencja prasowa 22.01.2016 - przedstawienie "Bilansu otwarcia" (fot. Ministerstwo Środowiska)

Tydzień temu Ministerstwo Środowiska zaprezentowało "Bilans otwarcia" wymieniający m.in. "najważniejsze zaniedbania poprzedniego rządu PO-PSL" w zakresie ochrony środowiska. Znalazło się wśród nich "promowanie ideologii gender" przez "zadeklarowanych aktywistów homoseksualnych". Jak rozpoznać takich aktywistów i jak promowali oni fikcyjną "ideologię" gender - SPR zapytało dziś ministerstwo.

"Bilans otwarcia" jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa; na wypadek jego usunięcia stamtąd - zamieszczamy go poniżej.

Bilans otwarcia przeprowadzony w Ministe
Adobe Acrobat Document 381.0 KB

Poniżej treść listu SPR do Ministerstwa Środowiska oraz skany pozostałych pism - wysłanych w tej sprawie do premiery Beaty Szydło, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania - Wojciecha Kaczmarczyka - oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Toruń, 29 stycznia 2016 roku

Ministerstwo Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie na rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer "Pracownia Różnorodności" zapoznało się z dokumentem "Bilans otwarcia przeprowadzony w Ministerstwie Środowiska (Stan na 19.11.2015)" opublikowanym na Państwa stronie internetowej pod adresem www.mos.gov.pl/g2/big/2016_01/c600f698963420f2ca81dca4fb4fa4ba.pdf. Na s. 12 ww. dokumentu w części "Najważniejsze zaniedbania poprzedniego rządu PO-PSL" w punkcie "Edukacja Ekologiczna" wymieniono następujące zaniedbanie: "Promowanie ideologii gender w materiałach edukacyjnych, poprzez udział zadeklarowanych aktywistów homoseksualnych w kampaniach społecznych finansowanych ze środków NFOŚiGW". W związku z powyższym Stowarzyszenie zwraca się do Państwa z prośbami jn.
1) Proszę wymienić "zadeklarowanych aktywistów homoseksualnych", którzy wzięli udział w "kampaniach społecznych finansowanych ze środków NFOŚiGW" – podając nazwy tych kampanii społecznych.
2) Proszę wyjaśnić, na czym polega "aktywizm homoseksualny" oraz co wyróżnia "zadeklarowanych aktywistów" od aktywistów niezadeklarowanych.
3) Proszę wymienić okoliczności, które świadczą o tym, że osoby, które wzięły udział w "kampaniach społecznych finansowanych ze środków NFOŚiGW" są "zadeklarowanymi aktywistami homoseksualnymi".
4) Proszę podać, na czym polegało "promowanie ideologii gender w materiałach edukacyjnych" przez "zadeklarowanych aktywistów homoseksualnych", którzy wzięli udział w "kampaniach społecznych finansowanych ze środków NFOŚiGW", o których mowa wyżej; proszę w szczególności podać, jakie postulaty, tezy i założenia "ideologii gender" były "promowane".
5) Proszę podać, ile osób zatrudnionych w ministerstwie zajmuje się albo zajmowało na potrzeby przygotowania ww. "Bilansu otwarcia" ustalaniem, czy dana osoba jest "zadeklarowanym aktywistą homoseksualnym" oraz czy dane zachowanie stanowi "promowanie ideologii gender".

Z poważaniem

(-) Przemysław Szczepłocki
osoba wchodząca w skład zarządu

Ministerstwo Środowiska - ws. bilansu ot
Adobe Acrobat Document 369.1 KB
Pełnomocnik - ws. bilansu otwarcia MŚ (2
Adobe Acrobat Document 415.3 KB
PRM - ws. bilansu otwarcia MŚ (29.01.201
Adobe Acrobat Document 411.5 KB
RPO - ws. bilansu otwarcia MŚ (29.01.201
Adobe Acrobat Document 392.4 KB