GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Idą wybory - idziemy w politykę

Nadchodzące wybory do sejmu i senatu mogą dać władzę opcji znanej z homofobicznej retoryki. W obliczu tego zagrożenia SPR postanowiło udzielić wyborczego poparcia:

- Małgorzacie Rawińskiej (bezpartyjnej) - ubiegającej się o mandat poselski w okręgu wyborczym nr 19 (Warszawa) z listy nr 6 (Zjednoczona Lewica) z miejsca nr 19,
- Przemysławowi Termińskiemu

(bezpartyjnemu) - ubiegającemu się o mandat senatora w okręgu wyborczym nr 11 (Toruń) z miejsca nr 5.

 

Udzielając poparcia Małgorzacie i Przemysławowi namawiamy oraz zachęcamy do głosowania na nich w najbliższą niedzielę.

SPR postanowiło także udzielić poparcia Barbarze Nowackiej, liderce Zjednoczonej Lewicy, która ubiega się o mandat poselski w okręgu wyborczym nr 19 (Warszawa) z listy nr 6 z miejsca nr 1.

Dlaczego to robimy?

SPR nigdy dotąd nie sugerowało, na kogo głosować, ani nie popierało osób kandydujących w jakichkolwiek wyborach - nawet jeśli kandydowała osoba LGBTQ. Jednak nigdy dotąd niebezpieczeństwo, że do władzy dojdą ludzie, którzy uważają biseksualność, homoseksualność i transpłciowość za chorobę, zwyrodnienie, zepsucie i dewiacje, nie było tak wielkie. Pamiętamy rządy koalicji PiS-LPR-Samoobrona, mamy też w pamięci bardzo liczne homofobiczne ekscesy pisowskich polityczek i polityków z lat spędzonych przez nich w opozycji. Nie chcemy sprawdzać, co zrobią ci ludzie, gdy dojdą do władzy - stąd namawiamy do głosowania przeciwko nim, za to na ludzi, który będą działać na rzecz osób LGBTQ.

Dlaczego Małgorzata Rawińska?

Małgorzata Rawińska (fot. Piotr Skubisz)
Małgorzata Rawińska (fot. Piotr Skubisz)

Gdyby za działalność na rzecz osób LGBTQ wystawiano listy uwierzytelniające albo zaświadczenia, Małgorzata Rawińska miałaby kilka segregatorów wypełnionych takimi dokumentami.


Znana z twardego, bezpośredniego podejścia oraz nazywania rzeczy po imieniu - zwłaszcza, gdy idzie o homofobię. Bardzo często wspomina się jej "ślub w chmurach" z 2010 roku oraz telewizyjny coming out w polsatowskim "Na każdy temat" w 1995 roku. Na nas znacznie większe wrażenie zrobił jej udział w programie TVN, gdzie dzielnie mierzyła się z posłem Jackiem Żalkiem - mimo poważnej choroby nawet na moment nie opuściła gardy.

M. Rawińska nie ogranicza się do spraw ważnych dla osób LGBTQ. Jeśli chcesz zobaczyć, pod czym podpisuje się nasza kandydatka - kliknij tutaj.

Dlaczego Przemysław Termiński?

Kandydat znany głównie kibicom żużla oraz przedsiębiorcom zdobył nasze poparcie połączeniem pragmatyzmu z wrażliwością społeczną.


Przemysław Termiński nie jest politykiem ani działaczem klasycznej organizacji pozarządowej - to prawnik i biznesmen. Zadeklarował poparcie dla rozwiązań przyjaznych osobom LGBTQ, w tym dla związków partnerskich. Nie szuka konfliktu ani okazji do "hejtu" z mównicy, za to myśli, jak rozwiązać problem, żeby wszystkim - w tym państwu - było lepiej. Taka postawa bardzo wyraźnie wyróżnia go na tle innych osób kandydujących do senatu w okręgu toruńskim - stąd nasze poparcie dla tej kandydatury.