GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Badanie RPO - osoby transpłciowe na rynku pracy

Na prośbę Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zamieszczamy informację o badaniu dot. sytuacji osób transpłciowych na rynku pracy.

Badanie - na zlecenie RPO - prowadzi IQS Sp. z o.o. Szczegóły w poniższej informacji.

Informacja o badaniu dla Biura RPO

Szanowni Państwo,

 

W celu pozyskania wiedzy na temat sytuacji osób narażonych na dyskryminację, Rzecznik Praw Obywatelskich – jako niezależny organ ds. równego traktowania –zlecił firmie IQS Sp. z o.o. realizację badania dotyczącego sytuacji osób transpłciowych na rynku pracy.

 

Badanie ma na celu rozpoznanie problemów, z jakimi na rynku pracy stykają się osoby transpłciowe oraz określeniu, w jaki sposób działania Rzecznika Praw Obywatelskich mogą przyczynić się do ich zapobiegania.

 

W tym celu firma IQS przeprowadza:

  • Poufne wywiady osobiste z osobami transpłciowymi, w których będą mogły opowiedzieć o swoich osobistych doświadczeniach. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub sms-owego z koordynatorką projektu pod numerem tel. 663 88 44 12 lub na adres email: badanie.rpo@grupaiqs.pl
  • Anonimową ankietę internetową wśród osób transpłciowych, którą można wypełnić pod adresem http://www.rpo.grupaiqs.pl – uwaga: ankieta będzie dostępna od dnia 21 sierpnia 2015 r.

 

Zaproszenie do udziału w badaniu skierowane jest do wszystkich osób transpłciowych, w tym osób:

  • Które dokonały, są w trakcie bądź zamierzają dokonać tranzycji
  • K-M i M-K
  • Obecnie pracujących jak i poszukujących pracy
  • Mieszkających w miastach, miasteczkach i wsiach na terenie całego kraju


Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.

 

Udzielone wywiady i wypełnione ankiety internetowe nie będą w żaden sposób powiązane z konkretną osobą – gwarantujemy pełną poufność i anonimowość.


W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich pod numerem infolinii 800 676 676 lub z firmą IQS pod numerem kom. 663 88 44 12.