GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

SPR na Żywej Bibliotece w Koszalinie

Fot. Koszalińska Biblioteka Publiczna
Fot. Koszalińska Biblioteka Publiczna

Przedstawiamy krótką relację z udziału dwóch osób należących do SPR w Żywej Bibliotece, która odbyła się 20 marca br. w Koszalinie.

Żywe Biblioteki - których SPR ma już na koncie osiem - walnie przyczyniają się do ograniczenia stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. W miarę swoich możliwości SPR wspiera ŻB organizowane przez inne podmioty.

Żywa Biblioteka w Koszalinie

relacja Beaty Bielskiej


20 marca 2015 roku dwie członkinie SPR, Beata Bielska i Krysia Hasse, odwiedziły zaprzyjaźnioną Żywą Bibliotekę w Koszalinie. Obie występowały jako Żywe Książki. Dodatkowo Beata przedstawiła prelekcję pt. "Czym w praktyce jest dyskryminacja?" rozpoczynającą wydarzenie. W prelekcji wzięło udział ponad 100 osób.

Żywa Biblioteka w Koszalinie została zorganizowana po raz czwarty. Porozmawiać z książkami i posłuchać prelekcji można było w budynku Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Koordynatorką wydarzenia, która też zaprosiła nas do siebie, była Magda Młynarczyk.

Było bardzo sympatycznie i bardzo profesjonalnie.

Poniżej przedstawiamy wybór zdjęć wykonanych podczas koszalińskiej ŻB. Wszystkie fotografie wykonał personel Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i prezentujemy je dzięki jego uprzejmości.