GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

OSTRZEŻENIE przed wiadomościami "Plac albo Twoja rodzina sie dowie !!!!" - nie używajcie linka w tej wiadomości

Uwaga na e-maile o temacie "Plac albo Twoja rodzina sie dowie !!!!", wysłane z adresu antypedal@op.pl zawierające żądanie zapłaty na wskazane konto oraz groźbę ujawnienia zdjęć, na których "zabawiacie się z kolegą".


Jeśli taka wiadomość dotarła do was - nie używajcie zawartego w niej linka.

Wiadomość, o której mowa, ma treść jak niżej lub zbliżoną:

Od: antypedal@op.pl

Temat: Plac albo Twoja rodzina sie dowie !!!!


Jesli do jutra nie przelejesz na konto 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001.

Kwoty 1500zł to Twoja ta fotka [w tym miejscu link] jak zabawiasz się z kolegą zostanie przekazana przez nas Twojej rodzinie.

Link w wiadomości nie prowadzi do kompromitującego zdjęcia i ma - jak się wydaje - umożliwić zainfekowanie komputera przez złośliwe oprogramowanie. Nie używajcie tego linka!


Wiadomości wydają się trafiać wyłącznie lub głównie do nieheteroseksualnych mężczyzn.


Numer rachunku bankowego jest prawdziwy - rachunek należy do Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci", która jednak ze sprawą nie ma niczego wspólnego. Z informacji uzyskanych od Fundacji wynika, że zgłosiły się do niej osoby, które otrzymały powyższą wiadomość, że traktuje ona sprawę jako oszustwo i czuje się pokrzywdzona wykorzystaniem - bez jej wiedzy i zgody - numeru rachunku, bo odbija się to niekorzystnie na wizerunku Fundacji. Według informacji pochodzących od personelu Fundacji jej prawnicy zajęli się tą sprawą, w tym "wysłali wniosek o ustalenie, ściganie i ukaranie sprawcy czynu zabronionego (190a §2 k.k.)".


Jeśli dostaniecie wiadomość jw. lub bardzo do niej podobną - nie stresujcie się ani nie używajcie linka. Możecie powiadomić o tym ww. Fundację, możecie iść z tym na Policję - zawiadamiając o próbie szantażu i/lub zainfekowania komputera, możecie też skasować wiadomość i się nią nie martwić.