GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

To już 9 lat w Toruniu!

Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” zaprasza 06 lutego na 20:00 do „Końca Świata” (ul. Podmurna 4-6, Toruń) na imprezę w dziewiątą rocznicę rozpoczęcia działalności antyhomofobicznej w Toruniu.


W programie:

  • najprawdziwszy tort urodzinowy,
  • pokaz zdjęć z dziewięciu lat działalności rozpoczętej pod szyldem KPH Toruń, a od 2009 roku prowadzonej jako Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności”,
  • pokaz sztuk magicznych.


Do rozdania w czasie imprezy mamy 80 talonów o wartości 5 zł przeznaczonych do realizacji w barze „Końca Świata”.


Wstęp wolny. Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” zastrzega sobie prawo odmowy wpuszczenia wybranych osób.


Pod koniec stycznia 2006 roku w Toruniu doszło do spotkań osób, które – m.in. w reakcji na zakaz Marszu Równości w 2005 roku w Poznaniu (akcja solidarnościowa „Marsz Równości idzie dalej”) – postanowiły rozpocząć działalność antyhomofobiczną w Toruniu. Przez blisko trzy lata ta nieformalna grupa korzystała ze wsparcia Stowarzyszenia „Kampania Przeciw Homofobii”, któremu przewodzili wtedy Robert Biedroń, Marta Abramowicz oraz Tomasz Szypuła, i działała jako KPH Toruń. Założycielką i pierwszą koordynatorką toruńskiej grupy była prawniczka Agnieszka Szpak.


Na przełomie 2008 i 2009 roku grupa postanowiła się usamodzielnić – tak powstało Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności”.


Choć od lat działamy na własny rachunek, nie odcinamy się od swoich korzeni ani nie zapominamy o początkach naszej działalności. Wręcz przeciwnie: obchodzimy rocznice rozpoczęcia działalności jako ważne dla nas wydarzenie, pamiętając, że nie byłoby SPR, gdyby nie Agnieszka, gdyby nie Robert, Marta, Tomasz i wiele innych osób, które pomogły, doradziły, podzieliły się z nami doświadczeniem, poświęciły nam czas i uwagę.