GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

LW, TF i SPR chcą ukarania Pięty za wypowiedź nt. hostelu interwencyjnego

Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Fundacha Trans-Fuzja, przy udziale SPR, złożyły do komisji etyki poselskiej wniosek o zajęcie się wypowiedzią Stanisława Pięty nt. hostelu interwencyjnego dla osób LGBT, pochodzącą z wywiadu dla fronda.pl. Poseł PiS jest jednym z nielicznych, których ww. komisja pociągnęła do odpowiedzialności - w skrócie - za homofobię. Jak postąpi komisja w tym przypadku - nie wiadomo.

Zapytany przez fronda.pl o to, jak ocenia projekt hostelu "dla gejów, lesbijek i transseksualistów, którzy padli ofiarą przemocy lub nie mają się gdzie podziać" - który realizować będą Lambda Warszawa i Trans-Fuzja - S. Pięta stwierdził (wytłuszczenia - SPR):

Nie sądzę, aby ktokolwiek był zainteresowany konfrontacją z tego rodzaju osobnikami. Ludzie będą takie miejsce raczej omijać szerokim łukiem. Jestem zaniepokojony taką inicjatywą z innych powodów. Takie miejsce może być przecież siedliskiem patologii. Często zdarza się, że osoby dotknięte upośledzeniem homoseksualizmu czy transseksualizmu popadają w różne inne kłopoty, także kłopoty z prawem. Bywa, że to osoby pod względem psychicznym i emocjonalnym niezrównoważone. Świadczy o tym choćby ostatnio komentowany w mediach przypadek osobnika, posługującego się pseudonimem Rafalala. Pobił on człowieka, nagranie z tego zdarzenia umieścił w sieci, a następnie bezczelnie przechwalał się swoim postępowaniem. Zwracałabym więc uwagę na zagrożenie konfliktami z prawem czy ryzyko rozprzestrzeniania się chorób wenerycznych. Wiadomo przecież, że zmiana partnerów to wśród homoseksualistów częsty proceder. Sytuowanie w jednym miejscu takich osób to chybiony pomysł. Jeśli włącza się w to jeszcze Fundacja im. Batorego, to po prostu zostaje mi tylko „pogratulować” zaangażowania w tego rodzaju bezsensowne inicjatywy...

W reakcji na tę wypowiedź Lambda Warszawa, Trans-Fuzja i SPR przesłały do komisji etyki poselskiej wspólny wniosek jak niżej; w imieniu Lambdy Warszawa podpisała go Yga Kostrzewa, w imieniu Trans-Fuzji - Wiktor Dynarski, a SPR - Przemek Szczepłocki.