Włącz się!

Nie siedź na kanapie, nie czekaj aż inni ludzie zrobią coś za Ciebie.
To zaangażowanie Twoje i dziesiątek ludzi takich jak Ty, może coś zmienić na lepsze. Jeśli masz już dość homofobii. Jeśli chcesz poznać ludzi podobnie myślących. Jeśli po prostu nudzisz się w domu. Dołącz do nas! Napisz do Justyny

Należymy do:

"Aniołek" w prokuraturze

Tęcza na Pl. Zbawiciela (fot. PAP/Paweł Supernak)
Tęcza na Pl. Zbawiciela (fot. PAP/Paweł Supernak)

Czy Magdalena Żuraw, niegdyś jeden z "aniołków Kaczyńskiego", swoimi wpisami na facebook.com i twitter.com z 07 sierpnia br. pochwalała przestępstwo polegające na spaleniu "Tęczy" z Pl. Zbawiciela? SPR zawiadomiło dziś o tych wpisach Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Niezależnie od decyzji prokuratury oferowanie "najlepszej szkockiej whisky każdemu, kto podpali komunistyczną tęczę na placu Zbawiciela" zaprzecza ideałom partii, która ma w nazwie prawo i sprawiedliwość.

SPR wielokrotnie zawiadamiało Policję i prokuraturę o wpisach publikowanych na portalach społecznościowych, które wydawały się stanowić przestępstwo. O tej stronie naszej działalności z reguły nie informujemy nawet tutaj - także dlatego, że większość tych wpisów pochodziła od osób prywatnych. Z Magdaleną Żuraw jest inaczej - to osoba publiczna, znana m.in. dzięki tekstom, które ukazywały się w prasie "prawicowej". Dla niej robimy wyjątek - zamieszczając poniżej skan zawiadomienia wysłanego do prokuratury.

PO Warszawa - zawiadomienie ws. Magdalen
Adobe Acrobat Document 1.9 MB