GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Anna E. Sobecka wyjaśnia swoją wypowiedź

Anna E. Sobecka w sejmie (fot. TVN24)
Anna E. Sobecka w sejmie (fot. TVN24)

W grudniu 2013 roku Wiara i Tęcza oraz SPR napisały do posłanki Anny Elżbiety Sobeckiej (PiS) z prośbą o wyjaśnienie przypisanej jej przez media wypowiedzi o "ateizacji" poprzez program "dla homoseksualistów" w telewizji publicznej. Zagadkowa wypowiedź miała paść 16 listopada 2013 roku podczas I Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Katolików. SPR otrzymało od toruńskiej posłanki PiS aż dwa pisma w tej sprawie.

Pierwsze pismo posłanka A. E. Sobecka wysłała do nas już 18 grudnia, czyli tydzień po naszym piśmie. Sporo miejsca poświęcono w nim kwestiom niezwiązanym z naszymi pytaniami, w tym temu, że informację o liście do A. E. Sobeckiej podał portal Onet.pl - posłanka wyraziła wobec tego żal, że SPR i WiT "wybrały drogę komunikowania za pomocą mediów". Żeby uniknąć podobnych zarzutów, relację z korespondencji z posłanką publikujemy z kilkudniowym, celowym opóźnieniem.

Anna E. Sobecka - odpowiedź na list WiT
Adobe Acrobat Document 818.6 KB

W odpowiedzi na powyższe pismo SPR przesłało A. E. Sobeckiej wyjaśnienie jn. Ufamy, że zostało przyjęte w duchu, w którym go udzielono.

Anna E. Sobecka - odpowiedź SPR (15.01.2
Adobe Acrobat Document 384.6 KB

Jednocześnie dotarło do nas drugie pismo toruńskiej posłanki PiS - rzuca ono światło na jej rzekomą wypowiedź dot. "ateizowania" za pomocą "programu dla homoseksualistów" w telewizji publicznej (warto zauważyć, że posłanka nie potwierdziła, aby taka wypowiedź miała miejsce). W załączeniu do tego pisma A. E. Sobecka przekazała nam wyciąg z protokołu Rady Programowej TVP S.A. z 2003 roku, w którym odnotowano jej votum separatum wobec uchwały, adresowanej do Zarządu TVP S.A. oraz Rady Nadzorczej TVP S.A., wnioskującej o wszechstronne i rzetelne podejmowanie, z udziałem wsyzstkich zainteresowanych stron, problemów mniejszości seksualnych w programach telewizji publicznej.

Anna E. Sobecka - uzupełnienie odpowiedz
Adobe Acrobat Document 637.2 KB