GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Popis homofobicznej hipokryzji za parawanem "prawdy"

List poznańskiego "Akademickiego Klubu Obywatelskiego" - podpisany przez ok. 250 osób z UAM i innych uczelni - wziął w obronę homofobiczne popisy Krystyny Pawłowicz. Był to wyraz protestu wobec "nagonki", której "ofiarą" padła pokojowo nastawiona i kulturalna posłanka PiS. SPR jest pod wrażeniem: 250 tęgim akademickim głowom udało się nabić krótki list homofobicznym bełkotem i przykryć go górnolotnymi frazesami o "etosie prawdy" i "etosie pracownika nauki".

"Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Stowarzyszenie w Poznaniu" stanął w obronie K. Pawłowicz. Dla AKO jest oczywiste, że agresywna, obraźliwa wypowiedź czołowej homofobki klubu PiS, jest w pełni zgodna z "etosem prawdy" i "etosem pracownika nauki" (to, że K. Pawłowicz wypowiadała się z trybuny sejmowej jako posłanka a nie "pracownik nauki" - AKO najwyraźniej nie przeszkadza). Ale już opublikowany w mediach list zainicjowany przez grupę naukowców i naukowczyń z Uniwersytetu Warszawskiego - w/w "etosy" narusza i jest "nagonką" na K. Pawłowicz. AKO odpowiedział więc listem na list. Wiceprzewodniczący AKO - prof. Stefan Zawadzki - udzielił też w tej sprawie wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Już w tytule wywiadu profesor nie pozostawił wątpliwości: "Nie ulegnę homodyktatowi" - zapowiedział.

Pomimo braku przekonujących dowodów, w SPR jest przekonanie, że nawet najcięższe przypadki homofobicznej bezmyślności i braku wyobraźni można naprawić. Stąd nasz list do prof. S. Zawadzkiego - pokazujący m.in. jak absurdalne były tezy listu AKO i jak wygląda świat osób, które (wg niego) uprawiają "homodyktat". Z ostrożności SPR wysłało też list ws. działań AKO do Zespołu Dobrych Praktyk Akademickiech działającego przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zawadzki - ws. listu AKO (15.02.2013).pd
Adobe Acrobat Document 1.7 MB
ZDPA - ws. listu AKO (15.02.2013).pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB