GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Czas na pierwsze czytanie!

Na najbliższym posiedzeniu (23-25 stycznia 2013 roku) sejm ma się zająć wszystkimi projektami ustaw o związkach partnerskich - zarówno pakietem czterech ustaw zgłoszonym wspólnie przez Ruch Palikota i Sojusz Lewicy Demokratycznej jak i pomysłem firmowanym przez Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej.

Na razie porządek obrad przewiduje pierwsze czytania każdego z tych projektów. Sytuacja jest zatem nieco lepsza niż w lipcu 2012 roku, kiedy pierwsze czytania opozycyjnych projektów znalazły się w porządku obrad jedynie warunkowo i "wypadły" z niego po głosowaniach nad ostatecznym kształtem porządku obrad. Większość sejmowa pokazała prawdziwą twarz - gębę przaśnej polskiej homofobii i hipokryzji, ponad rzekomymi podziałami politycznymi łączącą ludzi z PSL, PO, PiS i SP.


Czy historia się powtórzy? A może sejm - po pierwszym czytaniu wszystkich projektów - wykona kolejną homofobiczną woltę? Obserwujmy uważnie, czy "wybrańcy narodu" po raz n-ty się skompromitują - czy dostrzegą, że ich mandaty naprawdę czemuś służą.