GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Zaproszenie na wydarzenie: "Pedał Party vol. 1 Ruszamy w miasto!"

27 października w Cafe Draże odbędzie się "Pedał Party vol. 1 Ruszamy w miasto!", prowokacyjna, queerowa impreza, na którą zapraszają Draże, Kolektyw Kocurrra oraz SPR.

Tak - bawimy się konwensem, kpimy ze stereotypu i nie boimy się nawiązań do rowerów, łańcuchów i pompek. Od 17:00 bądźcie z nami w Cafe Draże!

Pierwsza edycja najlepszej queerowo-rowerowej bibki w odcieniach różu w Toruniu.


The only queer party in the village!

Drodzy mieszkańcy Miasta Torunia!

Jeśli Wasze dzieci nie lubą sportów zespołowych, okazują niechęć w walce o swoje i są bardzo nieśmiałe - powinniście niezwłocznie szukać pomocy u naszych terapeutów. W Waszych córkach i synach może właśnie rozwijać się wirus luźnego pedała. Nie popadajcie jednak w panikę. My doskonale wiemy jaką stawką jest zdrowie i Wasze dobre imię w środowisku. 

PEDAŁ PARTY movement będzie zajmował się leczeniem uzależnień rowerowych a pedalstwo ma być najpowszechniejszym z nich. 

Korzystając z osiągnięć psychologii i psychoterapii oferujemy znakomite rowiązania:

  • Warsztaty rowerowe aby pomóc osobom o złych skłonnościach w przejściu do procesu zdrowienia i dojrzewania obejmującego wszystkie sfery ich życia.
  • Instalacja "Enter the Pussy" - Działania praktyczne które wiążą się z wiarą w to, że przyczyną złych skłonności jest zbyt niski poziom hormonów płciowych w organizmie. Czując frustrację z powodu powszechnego niezrozumienia zapraszamy do świata obfitującego w zdumiewające spostrzeżenia, gdzie nasze umysły potrafią przestawić się na odpowiednie odebranie sygnałów wysyłanych nam na odpowiedniej częstotliwości.
  • Darkroomy (dla publiczności +18). Homoerotyczna przestrzeń w sztuce, filmy o tematyce queerowo-bike'owej lub bajkowej. Jest o tyle ciekawa, iż taka przestrzeń nie jest wymysłem naszych czasów, Alicja z krainy czarów i Neo też lubili czarne dziury.
  • Różowa Wata Cukrowa - słodkie "conieco" do buzi.
  • Franek powiedział zrelaksuj się - Bóg Cię kocha pedale a więc nie lękaj się i tańcz. Raz na dole raz na górze - na dole dobre electro u góry YouTube.
  • Nowe drineczki - weźcie bidony!

 

KEEP CALM AND PEDAL FASTER!

 

WPADAJCIE Z ROWERAMI! PO AFTERZE PRZEWIDZIANA

SPONTANICZNA MASA KRYTYCZNA!

 

WSTĘP: FREE

Rozkład jazdy:

27.10.12

17:00 - 19:00

otwieramy Pedał Party – zapraszamy na queerowy turniej gry w piłkarzyki! Każda osoba może stworzyć swój własny queerowy team. Brokat, różowe ubranka i inne szmery bajery będą dostępne na miejscu.
Ogarnia: SPR.

18:00 - 19:00

gadamy, rozkminiamy - queer w skrócie, genderbending i uliczny feminizm czyli teoria i praktyka subiektywnego aktywizmu w 10 krokach. Przyjdź obejrzeć fajne zdjęcia.

prowadzi Monika - socjoloża, feministka, fotografka, trenerka.

 

20:00 - do rana

oglądamy pornusy w darkroomie - przegląd filmów o tematyce queerowo- bajkowej

21:00

koncert Nuclear Family!
electro punk / propaganda disco / hardcore pop

NUCLEAR FAMILY czyli queerpunkowe małżeństwo prosto z Danii. W ich elektronicznych występach syntezator miesza się z flecikami, grami video, neo folkowymi samplami do perkusji oraz bitami przypominającymi tłuczone szkło. Do tego dużo golizny, sztucznej krwi i sztucznych zwierzęcych futerek. Klasyka queerpunka, zakaz podpierania ścian!

 

AFTER

Raz na dole raz na górze party!
Dół - ogarnia djane Tomboy (Warszawa)
Góra - Dig for szit czyli Youtube party! ogarniają wszyscy! Wpadjacie z pomysłami!

28.10.12

15:00-18:00

Warsztat hamulcowy w Cafe Draże
ogarnia: Projekt Zębatka, czyli rower to nie rakieta, żebym nie umiała go sama naprawić
W sobotę tracimy hamulce na Pedal Party, a w niedzielę 28.10. uczymy się je regulować. Projekt Zębatka zaprasza rowerzystki na kolejne warsztaty rowerowe w Cafe Draże, tym razem pod hasłem 'hamulce'. W programie teoria (typy hamulców, mechanizm, podstawowe usterki) i praktyka (regulacja, wymiana części). Zajęcia adresowane są głównie do kobiet i kobiety mają pierwszeństwo przy zapisach, ale nie wypraszamy też chętnych osób nieidentyfikujących się jako kobiety.
Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Jeśli wiesz, że musisz w swoim rowerze wymienić którąś z części układu hamulcowego (np. linkę, pancerz, klocki) – weź nowe części ze sobą. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/a czekać w kolejce.
UWAGA! Na warsztaty zapraszamy tylko posiadaczki/czy następujących typów hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (jeśli nie wiesz jakie hamulce masz w swoim rowerze, porównaj je ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej NIE będziemy się zajmować hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo.

Obowiązują zapisy. Aby wziąć udział w warsztacie wyślij na adres email kolektyw.kocurra@gmail.com z imieniem i nazwiskiem oraz typem hamulca w Twoim rowerze (ewentualnie załącz zdjęcie).
Składka na materiały i na bilet prowadzącej: 5 zł.
zapisy: kolektyw.kocurra@gmail.com

Projekt Zębatka to organizowane od dwóch lat warsztaty podstawowych napraw rowerowych, na które zapraszamy głównie kobiety – bo ze względu na stereotypy i z powodu profilowanej płciowo edukacji mają mniejszą szansę na nabycie umiejętności technicznych.
Organizując zajęcia dedykowane kobietom chcemy tworzyć przestrzeń, w której możemy bezstresowo uczyć się reperować własne rowery, bez obawy, że usłyszymy drwiące uwagi i bez pokusy, by poprosić o to kogoś innego. A warto umieć samodzielnie naprawiać swój rower - żeby nie płacić za każdą najdrobniejszą naprawę, żeby nie czekać z naprawą na pomoc speca, ale też dlatego, że to frajda sama w sobie.
Uczymy się wszystkiego – od wymiany dętek, przez regulację hamulców, po zaplatanie i centrowanie koła. Warsztaty odbywają się na zasadach równościowych – zakładamy, że uczymy się od siebie nawzajem. Zajęcia adresowane są głównie do kobiet, ale nie wypraszamy też chętnych osób nieidentyfikujących się jako kobiety.

Więcej o Projekcie Zębatka na www.zebatka.u-f-a.pl, FB: Projekt Zębatka