GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Nowa twarz homofobii PO: Jan Filip Libicki

J.F.Libicki (fot. Tomasz Gzell, PAP)
J.F.Libicki (fot. Tomasz Gzell, PAP)

Ledwo miesiąc temu Jan Filip Libicki został członkiem PO a już popisał się ignorancją i homofobią. Homoseksualizm to realizowanie swojej seksualności niezgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy oraz pewne wynaturzenie - ogłosił w wywiadzie dla Onet.pl z 01 maja. Swoją wypowiedź uzupełnił twierdzeniem, że "homoseksualizm" można "promować" oraz "propagować".

 

SPR zareagowało już na ten homofobiczny bełkot.

Pełna wypowiedź świeżo upieczonego członka PO brzmiała:

- Homoseksualizm to realizowanie swojej seksualności niezgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy. Naturalny porządek rzeczy prowadzi do tego, że w swojej istocie akt seksualny prowadzi do prokreacji. Akt homoseksualny nie prowadzi do prokreacji. Dlatego homoseksualizm można uznać za pewne wynaturzenie,

- Propagowanie tej skłonności [homoseksualności], to jest złe zjawisko społeczne, którego nie powinno się rozszerzać. Również konwencja Rady Europy nt. przemocy wobec kobiet, której podpisania słusznie sprzeciwia się minister Gowin, promuje homoseksualizm.

W piśmie do Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu, wskazujemy, że powyższa wypowiedź obraża osoby homoseksualne, jest nieprawdziwa i stanowi naruszenie godności senatorskiej wobec czego prosimy o skierowanie wniosku o rozpatrzenie tej sprawy przez Komisję Regulaminową, Etyki i Spraw Senatorskich.

Wniosek do Marszałka Senatu ws. J.F.Libickiego
Libicki - do Bogdana Borusewicza (04.05.
JPG Image 219.9 KB

W piśmie do Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, rzeczniczki dyscypliny i etyki klubu PO, prosimy o wykluczenie J.F.Libickiego z klubu PO.

Wniosek do rzeczniczki dyscypliny klubu PO
Libicki - do Iwony Śledzińskiej-Katarasi
JPG Image 272.9 KB

Nasze ostatnie pismo kierujemy do Zarządu PO w  Wielkopolsce (J.F.Libicki wstąpił do tamtejszych struktur PO), prosząc o skierowanie do regionalnego sądu koleżeńskiego wniosku o ukaranie J.F.Libickiego.

Wniosek do Zarządu PO w Wielkopolsce
Libicki - do zarządu PO w Wielkopolsce (
JPG Image 267.2 KB

Liczymy, że Platforma Obywatelska postąpi w tej sprawie z równą stanowczością i skutecznością jak w przypadku byłego posła Roberta Węgrzyna, usuniętego z PO za pamiętną wypowiedź o gejach i lesbijkach. Nie dalej jak kilka miesięcy temu szef PO, Donald Tusk, zadeklarował przecież: sam w sobie nie mam za grosz tolerancji wobec homofobów, również we własnej partii. Czas - i sprawa J.F.Libickiego - pokaże, ile warta jest ta deklaracja.