GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Poczucie humoru posła Suskiego

Marek Suski
Marek Suski

Poseł Marek Suski (PiS) nie wytrzymał i humorystycznie wypowiedział się o związkach partnerskich - mając na myśli zoofilię. SPR też nie wytrzymało i wysłało wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

  12 stycznia, w Sejmie trwa debata po pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt. Robert Biedroń (Ruch Palikota) prosi z mównicy, aby zwierzęta traktować humanitarnie, po ludzku, po partnersku. Z ław poselskich dobiega komentarz M. Suskiego: "byle nie związki partnerskie". "Myślę, że ten żart pana posła jest bardzo nie na miejscu" odparł na to zażenowany R. Biedroń. "W pana przypadku bardzo" - miał mu odpowiedzieć M. Suski.

Komentarze M. Suskiego wywołały żywą reakcję Janusza Palikota, który uznał je za bulwersujące, skandaliczne i homofobiczne oraz wezwał M. Suskiego do przeprosin. Poseł PiS ripostował następująco: "Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Przyznam się, że nie za bardzo rozumiem, o co panu posłowi Palikotowi chodzi. Gdyby mógł sprecyzować. Sądzę, że wszyscy mamy poczucie humoru i z wielu rzeczy można żartować. Pański kolega mówił, że zwierzęta trzeba traktować po partnersku. Ja powiedziałem tylko: byle nie związki partnerskie. Miałem na myśli zoofilię, ale czy nie można sobie żartować nawet z tego typu rzeczy? Dziękuję bardzo"

Komentarzem SPR do wypowiedzi M. Suskiego jest wniosek wysłany przez nas do Komisji Etyki Poselskiej. Szefową tej komisji jest posłanka Elżbieta Witek, należąca do tej samej partii, co M. Suski. Zobaczymy, czy z M. Suskim łączy ją także "poczucie humoru" i przekonanie, że "z wielu rzeczy można żartować".

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej ws. M. Suskiego
Wniosek do KEP - ws. Marka Suskiego (201
Adobe Acrobat Document 496.0 KB