GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Nadal brak zarzutów ws. Parady

Choć od Parady Równości upłynęło już pół roku, Policja nadal nie ustaliła, kto zakłócił początek tegorocznego marszu. SPR na bieżąco śledzi przebieg policyjnego dochodzenia.

Przypomnijmy: 11 czerwca, podczas otwarcia Parady Równości, w zebranych ludzi poleciały petardy. Rzucały je osoby stojące za policyjnym kordonem, skupione w - jak się okazało - dwóch zgromadzeniach publicznych; jedno organizowała osoba prywatna, drugie - NOP.
 Z informacji ujawnionych przez Komendę Stołeczną Policji oraz Komendę Rejonową Policji Warszawa I wiemy na razie, że - po rzuceniu petard - Policja próbowała zapobiec rzucaniu kolejnych oraz ponadto wylegitymowała osoby uczestniczące w obu w/w zgromadzeniach (łącznie 404 osoby). Policja dysponuje nagraniem ze zdarzenia, które - wg przekazanych SPR informacji - jest analizowane klatka po klatce. Niestety, pomimo upływu sześciu miesięcy od zdarzenia, Policja nie ustaliła jeszcze, które osoby rzucały petardami w ludzi gromadzących się przed wymarszem Parady. SPR regularnie przesyła Policji pytania o postęp dochodzenia.

List z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I z 13 grudnia 2011
KRP Warszawa I (13.12.2011).jpg
JPG Image 67.1 KB
List z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I z 6 października 2011
KRP Warszawa I (06.10.2011).jpg
JPG Image 191.9 KB
List z Komendy Stołecznej Policji z 29 lipca 2011
KSP (29.07.2011).pdf
Adobe Acrobat Document 63.4 KB