GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Projekt ustawy o związkach partnerskich w wersji grupy Tel Aviv przesłano posłance PO

W odpowiedzi na niedzielną wypowiedź posłanki nt. wprowadzenia w Polsce związków partnerskich nieformalna grupa "Tel Aviv" przesłała Agnieszce Pomaskiej propozycję współpracy oraz projekt ustawy swojego autorstwa.

Nie ucichły echa telewizyjnej wypowiedzi posła PO Roberta Węgrzyna, w której jednoznacznie negatywnie wypowiedział się o związkach partnerskich dla osób tej samej płci, a na onet.pl ukazał się wywiad z jego partyjną koleżanką, posłanką Agnieszką Pomaską. Stwierdziła w nim m.in., że "Jest czas, żeby podjąć rozmowy o prawnym usankcjonowaniu związków nieformalnych, zarówno hetero jak i homoseksualnych. PO jest otwarta na rozmowę o związkach partnerskich".

W odpowiedzi nieformalna grupa "Tel Aviv" wysłała do posłanki list z propozycją współpracy, załączając swój projekt ustawy o związkach partnerskich (właściwie: projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz innych ustaw). Projekt ten powstał na początku maja 2010 roku w oparciu o wyniki szczegółowej ankiety portalu www.homiki.pl. Ankietę wypełniło ponad 4 400 osób.

Pracownia Różnorodności od samego początku wspiera ten projekt ustawy oraz grupę "Tel Aviv", która zrzesza także m.in. osoby należące do SPR, czy związane ze Stowarzyszeniem "Otwarte Forum". Najcenniejszym zasobem grupy "Tel Aviv" są jednak osoby, które wcześniej nie wiązały się z żadną z organizacji LGBTQ, albo działały na rzecz osób LGBTQ w pojedynkę. To dzięki ich zaangażowaniu możliwa jest kampania "Miłość Nie Wyklucza", która popularyzuje ideę związków partnerskich nie tylko w internecie, ale również za pomocą ulotek, plakatów i billboardów. Pracownia Różnorodności ma nadzieję, że posłanka Agnieszka Pomaska okaże się kolejną osobą, która wesprze tę ideę.