GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Pracownia Różnorodności wspiera kampanię "Miłość nie wyklucza"

"Miłość nie wyklucza" to kampania promująca projekt ustawy o związkach partnerskich opracowany w maju tego roku na postawie wyników ankiety portalu www.homiki.pl. W ramach kampanii przygotowano już m.in. stronę www.miloscniewyklucza.pl, profil na Facebooku, billboardy na terenie Warszawy oraz spot popierający wprowadzenie związków partnerskich. Jedną z organizacji od początku wspierających kampanię jest Pracownia Różnorodności.

Zaczęło się od ankiety www.homiki.pl poświęconej kształtowi ustawy o związkach partnerskich. W krótkim czasie ankietę wypełniło ponad 4500 osób, które w znakomitej większości optowały za modelem zbliżonym do małżeńskiego, a mającym bardzo niewiele wspólnego z PACS, na którym oparty jest projekt tzw. grupy inicjatywnej ds. związków partnerskich. Dzięki tak jednoznacznym wynikom ankiety powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz innych ustaw, który można znaleźć na www.miloscniewyklucza.pl


Wokół projektu ustawy utworzyła się nieformalna grupa Tel Aviv (nazwa pochodzi od warszawskiej kawiarni, gdzie odbywają się spotkania grupy), zrzeszająca osoby ze stowarzyszeń Otwarte Forum i Pracownia Różnorodności, ale przede wszystkim – osoby, które postanowiły działalna rzecz zmiany prawa w Polsce, a które nie należą do żadnej organizacji LGBTQ. Zaczęto przygotowywać działania, które mają pokazać, że – z punktu widzenia polskiego prawa i polskich władz – związki osób homoseksualnych i biseksualnych nie istnieją. Niedawno w Warszawie pojawiły się billboardy akcji. Do udziału w kampanii "Miłość nie wyklucza" grupie Tel Aviv udało się namówić nie tylko osoby znane (Ewa Tomaszewicz, Gosia Rawińska, Jacek Dehnel), ale – co najcenniejsze – "zwykłe" osoby biseksualne i homoseksualne. Będą one – dosłownie – twarzami "Miłość nie wyklucza", spoglądającymi z billboardów, plakatów, ulotek oraz stron internetowych.

Cieszymy się i ze wszystkich sił wspieramy!

Więcej o kampanii "Miłość nie wyklucza" na:
www.miloscniewyklucza.pl

www.facebook.com/Miloscniewyklucza