GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

SPR zaprasza na trzecią edycję festiwalu filmów queer

Stowarzyszenie "Pracownia Różnorodności" zaprasza na trzecią edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Queer w Toruniu – "a million different loves!?".

 

Tegoroczny program filmowy składa się z pięciu bloków filmowych prezentujących różnorodne formy i tematy "queer cinema" z całego świata.

 

Męskie sekrety to filmy pełne pikantnych opowieści o drapieżnej namiętności i pokusach miłosnych; Queerowe ciała, queerowe spektakle to trzy różne filmy dokumentalne, które mierzą się z powszechnymi poglądami na temat pożądania, dodając queerowe spojrzenie na obrazy ciała, performensy, reprezentacje rasowe oraz kobiecą seksualność.

Opowieści spoza szafy od animowanych historii opowiedzianych w pierwszej osobie na zmaganiach z homofobicznym najlepszym przyjacielu kończąc. Młode kobiety i młodzi mężczyźni w tych trzech filmach reprezentują różne podejście do nieprzewidywalnego i zdradliwego procesu konfrontacji z własną seksualnością oraz ujawniania się przed przyjaciółmi i rodziną.
Queerowi pionierzy to hołd złożony dwóm pionierom homoseksualnego ruchu w USA. Dzięki ich wizjonerskiemu zaangażowaniu w sprawy społeczności oraz olbrzymiej wytrwałości udało się przetrzeć szlak i wywalczyć wiele praw, przywilejów oraz możliwości prowadzenia upragnionego stylu życia dla społeczności LGBT w USA oraz wielu innych miejscach na świecie.
Wyjątkowym rarytasem filmowym będzie retrospektywa Claudii Morgado Escanilli. Kuratorem tegorocznego festiwalu jest Paul Lee.
Wprowadzenie „Strategie queerowe w filmie” wygłosi Paweł Sołodki, łódzki filmoznawca, pomysłodawca i główny organizator festiwalu AMDL!?.

Wszystkie filmy wyświetlane będą z polskimi napisami.

Wstęp wolny

Program
amdl-info-program-kr_25C3_25B3tki.pdf
Adobe Acrobat Document 82.3 KB