GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Darkrooms w CSW Toruń

Klub Krytyki Politycznej zaprasza do Pokoju z Kuchnią w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej (20 maja, godz. 17.00) na spotkanie wokół cyklu fotografii „Darkrooms” Konrada Pustoły i wydanego przez Krytykę Polityczną albumu pod tym samym tytułem. Publiczność i zaproszeni goście zastanowią się wspólnie na czym polega fenomen funkcjonujących, najczęściej w klubach gejowskich, darkroomów. Miejsc niepublicznych, ale i nieprywatnych, wyjętych spod władzy, niemal anarchistycznych. Jak interpretować to, co dzieje się w ciemni, i jaki stosunek mają do tych wydarzeń ich uczestnicy, a także pozostała część społeczeństwa, pozostająca w świetle władzy politycznej?

Dyskutować będą:

Konrad Pustoła (1976) – artysta. Ukończył nauki ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz Royal College of Art w Londynie. Zajmuje się wizualnym badaniem relacji między przestrzenią publiczną i prywatną. Konsekwentnie bada też możliwości fotografii jako medium analizy i przekazu tej relacji. Współtwórca akcji Tiszert dla Wolności (2004-2006). Autor cyklów fotograficznych i instalacji m.in: Nieskończone domy (2005), S(t)ymulacje (2006). Członek zespołu Krytyki Politycznej. Mieszka w Londynie, pracuje w Warszawie.

Aleksandra Skonieczka ”Oluś” - studentka kulturoznawstwa, aktywistka społeczna, należy do Stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności” (SPR)

Wojciech Szot „Abiekt”, autor bloga www.abiekt.blogspot.com, kulturoznawca, wydawca i publicysta, stowarzyszony m.in. w SPR

Daniel Muzyczuk (1980), prawnik, kurator, krytyk sztuki. Publikował w Obiegu, Le Monde diplomatiqe, Bunkrze Sztuki , Panoptikum i Ha!Arcie, kurator CSW Toruń.

Zapraszamy do Pokoju z Kuchnią w Centrum Sztuki Współczesnej o godzinie 17.00, podczas spotkania będą prezentowane zdjęcia z cyklu Darkrooms.

WSTĘP WOLNY!