GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

UMK: Homofobia w owczej skórze, tournee Paula Camerona

Nasze stowarzyszenie postanowiło zainterweniować w sprawie wykładu „Ekonomiczne aspekty kryzysu demograficznego” który ma się odbyć w murach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w poniedziałek 26 kwietnia 2010. Organizatorem jest „Konwent Kujawja”. Wg ogłoszeń które do nas trafiły na wykładzie ma wystąpić Paul Cameron, osoba podająca się za naukowca, i pod płaszczykiem naukowości prezentująca prywatne poglądy na temat rzekomej społecznej szkodliwości homoseksualności. Zwykle taką działalność nazywa się po prostu szerzeniem nienawiści, lub mową nienawiści.

SPR wystowosowało List do JM Rektora UMK.

Podanie informacji na temat wykładu na ostatnią chwilę, oraz prawdopodobne zakamuflowanie prawdziwego celu wykładu mają służyć legitymizacji poglądów prelegenta poprzez wykorzystanie prestiżu uczelni.

W ostatnim czasie podobne wykłady miały być zorganizowane także na Uniwersytecie Warszawskiem oraz na Uniwersytecie Szczecińskim. Rektorzy tych uczelni odwołali je jednak dowiedziawszy się m.in. od naszego stowarzyszenia kim jest prelegent który miał wziąć w nich udział. Szeroko o tej sprawie informowały media:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7795369,_Badania__Camerona_nie_spelniaja_naukowych_standardow.html
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7791313,Znany_homofob_nie_dolecial_do_Polski_na_konferencje.html

Z informacji jakie udało nam się uzyskać w ostatniej chwili wynika, iż Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na którego terenie ów wykład ma się odbyć, Prof. dr hab. Józef Stawicki, ma pełną świadomość charakteru „wykładu” jak i sylwetki prelegenta i w pełni popiera organizację tego spotkania na terenie podległego mu wydziału.

List do JM Rektora UMK
List-ws.-wykladu-Ekonomiczne-aspekty-kry
Microsoft Word Document 76.5 KB