GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

DZIEŃ MILCZENIA – PO RAZ PIĄTY W TORUNIU

W sobotę 24 kwietnia o 12:00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu rozpocznie się manifestacja z happeningami związana z Dniem Milczenia. Akcja odbędzie się po raz piąty w Toruniu.

Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” zaprasza do udziału w akcji wymierzonej w prawdziwą zmowę milczenia, jaka obejmuje zarówno homofobię, jak i samą obecność lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transpłciowych w naszym społeczeństwie. Udawanie, że „takich ludzi u nas nie ma” oraz udawanie, że „takim ludziom nie dzieje się u nas żadna krzywda” są nagminne. Wiele osób boi się zaprotestować, gdy osobom LGBTQ dzieje się krzywda, gdy są lżone, poniewierane, obrażane, gdy dosięga je przemoc psychiczna i fizyczna. Społeczne milczenie jest też przejawem aprobaty dla dyskryminacji osób, które nie są heteronormatywne. W Toruniu już po raz piąty z rzędu będziemy przeciw temu manifestować. Będziemy rozdawać ulotki, będą też happeningi pokazujące przemoc wobec osób LGBTQ – przemoc, której na codzień towarzyszą milczenie i obojętność.

Przyłączcie się do tego grupowego zerwania tego haniebnego milczenia! Pokażcie, że macie głos i nie boicie się go użyć! Stop mowie nienawiści! Stop homofobii!

Miejsce: Rynek Staromiejski w Toruniu, okolice pomnika Mikołaja Kopernika

Czas: sobota, 24 kwietnia, 12:00-14:00