GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Konsultacje w Toruniu w sprawie związków partnerskich dla par osób tej samej płci

Związki partnerskie? Małżeństwa? Jakich rozwiązań oczekuje społeczność lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transgenderowych i queer Torunia i okolic?

Już 6 marca w toruńskim pubie „Pod Aniołem” o godzinie 14:00 odbędzie się debata na temat związków partnerskich. Toruń jest kolejnym miastem na trasie grupy która zainicjowała krajowe konsultacje na ten temat. W jej skład wchodzą osoby znane z aktywności w walce o prawa osób nieheteroseksualnych: Yga Kostrzewa, Krystian Legierski, Mariusz Kurc oraz Tomasz Szypuła. Spotkanie z nimi organizuje toruńskie Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności”.

Obecnie pary osób tej samej płci mogą zawierać związki partnerskie w Austrii, Andorze, Kolumbii, Czechach, Danii, Ekwadorze, Finlandii, Francji, Niemczech, Grenlandii, Islandii, Luksemburgu, w Nowej Kaledonii, Nowej Zelandii, Słowenii, Szwajcarii, w Wielkiej Brytanii, w Urugwaju, na wyspach Walls i Futuna oraz na Węgrzech. Małżeństwa natomiast można zawierać w Kanadzie, Belgii, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i RPA oraz na niektórych obszarach USA i Meksyku.