GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Członkostwo w SPR – to nic trudnego!

Dzięki oficjalnemu zarejestrowaniu Stowarzyszenie "Pracownia Różnorodności" może nareszcie rozszerzyć krąg swoich członków i członkiń poza osoby, które założyły SPR.

 

W SPR mamy dwa rodzaje członkostwa: zwyczajne i wspierające (więcej na ich temat możecie przeczytać w naszym statucie). Ich uzyskanie jest bardzo proste: wystarczy złożyć deklarację członkowską.

Nie trzeba nawet trzymać się wzoru ani wypełniać formularza (choć mamy je przygotowane) - można napisać niezbędne dane oraz treść oświadczenia na kartce papieru, całość podpisać i przekazać zarządowi SPR. Potrzebne dane sprowadzają się do imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, serii i numeru dowodu osobistego oraz numeru PESEL. Oświadczenie też jest bardzo proste - chodzi w nim o stwierdzenie, że ma się pełną zdolność do czynności prawnych oraz o zobowiązanie do działania na rzecz realizacji celów SPR i przestrzegania statutu.

Członkostwo zwyczajne i wspierające nadaje zarząd SPR - na pewno nie będzie się z tym ociągać, gdy tylko dostanie Waszą deklarację! Osoby zainteresowane członkostwem w SPR mogą pisać do nas na adresy: pracowniaroznorodnosci@gmail.com oraz spr_lex@wp.pl, a udzielimy im wszelkich informacji.

Ważne: członkostwo w SPR nie oznacza konieczności płacenia składek! Składki to indywidualna sprawa każdej osoby należącej do SPR, całkowicie niezależna od samego członkostwa.

Członkostwo w SPR nie jest jedyną możliwością współpracy z nami. Jeśli  "zapisywanie się" źle się Wam kojarzy - rozumiemy to. Dla osób zainteresowanych działaniem, a nie przynależeniem, mamy wolontariat; w jego ramach samodzielnie ustalicie, ile czasu chcecie poświęcić dla SPR i co w ramach tego czasu chcecie robić. Jeśli nawet minimalnie formalne podejście Was odstręcza - nie ma problemu; możemy ustalić zasady współpracy w taki sposób, jaki będzie Wam odpowiadać.

Jeśli interesuje Was działanie w SPR i macie w związku z tym pytania, piszcie do nas na: pracowniaroznorodnosci@gmail.com lub spr_lex@wp.pl.