GRUPA SPOTKANIOWA SPR

Należymy do:

Dlaczego parada równości jest ważna? Dlaczego należy jeździć na parady?

DLACZEGO PARADA RÓWNOŚCI JEST WAŻNA?

DLACZEGO NALEŻY JEŹDZIĆ NA PARADY?

Na te dwa pytania trzeba odpowiedzieć sobie łącznie. Chodzi o widoczność. Literalnie. Parada Równości to wydarzenie, które przypomina heteronormalsom, że lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i queer rzeczywiście istnieją, i że nie jest ich mało. A skoro istnieją i nie jest ich mało, to ich problemy i postulaty mają swoją wagę. Rachunek jest prosty:

nie ma Parady = nie ma osób LGBTQ = ich problemy nic nie znaczą

W branży od dawna trwa spór, czy Paradę należy organizować – podobno szkodzi wizerunkowi osób LGBTQ. Ludzie, którzy wysuwają takie twierdzenia, są zazwyczaj zadowoleni ze status quo, tzn. albo uważają, że homofobia nie występuje w Polsce, albo, że jej poziom jest do zaakceptowania. W obu przypadkach bardzo się mylą - jesteśmy mniejszością regularnie obrażaną, dyskryminowaną i lekceważoną, do tego pozbawioną praw, jakie służą reszcie społeczeństwa. Każe nam się żyć w ukryciu i zmusza do przyjmowania heteryckiego punktu widzenia.

Parada jest raptem JEDEN RAZ W ROKU, do tego w sobotę. Nie trwa długo, przemieszcza się powolutku. Zwykle przy niezłej pogodzie. Czy naprawdę nie jesteśmy w stanie – dla tego ważnego, jednorazowego wydarzenia – choć odrobinę się poświęcić? Parada to zbiorowy, coroczny coming out, przypominający o ważnej sprawie, jaką jest tragiczna sytuacja osób LGBTQ w Polsce. Jak można nie chcieć w nim uczestniczyć?

Parada Równości w Warszawie już 13 czerwca!
http://paradarownosci.pl/