Włącz się!

Nie siedź na kanapie, nie czekaj aż inni ludzie zrobią coś za Ciebie.
To zaangażowanie Twoje i dziesiątek ludzi takich jak Ty, może coś zmienić na lepsze. Jeśli masz już dość homofobii. Jeśli chcesz poznać ludzi podobnie myślących. Jeśli po prostu nudzisz się w domu. Dołącz do nas! Napisz do Justyny

Należymy do:

Czwarty Dzień Milczenia w Toruniu

Przy udziale osób ze Stowarzyszenia "Młodzi Socjaliści", MSKN "Gender" oraz Kolektywu "Lalucza", Stowarzyszenie "Pracownia Różnorodności" przeprowadziło czwarty Dzień Milczenia w Toruniu.

Dzień Milczenia pojawił się w Toruniu w 2006 roku. W minionych latach uczestniczyły w nim przede wszystkim osoby z KPH Toruń. W tym roku przyszła kolej na spadkobiercę KPH Toruń - Stowarzyszenie "Pracownia Różnorodności". Wespół z ludźmi z zaprzyjaźnionych grup i organizacji - "Młodych Socjalistów", koła "Gender" oraz Kolektywu "Lalucza" - udało nam się zwrócić uwagę mieszkańców i mieszkanek Torunia na obojętność wobec osób LGBTQ oraz dyskryminacji, z jaką muszą się one zmagać. Skuteczność i widoczność przesłania zapewniły nie tylko duże plansze informacyjne, ale przede wszystkim znak rozpoznawczy Dnia Milczenia - zaklejone usta osób uczestniczących w happeningu. Poniżej zdjęcia z Dnia Milczenia w Toruniu w 2009 roku.